Społeczna Szkoła Podstawowa Fundacji AlterEdu przyjmie we wrześniu pierwsze sześcio- i siedmiolatki w nowej siedzibie przy ul. Świętojerskiej 24. Przygotowanie do uruchomienia naboru to wspaniała okazja, żeby poznać się bliżej z sąsiadującymi placówkami edukacyjnymi. W ramach zacieśniania relacji, na początku stycznia odbyło się spotkanie dyrekcji szkoły z kierownictwem kilkunastu przedszkoli z Muranowa, dalszych rejonów Śródmieścia, jak także pobliskiego Żoliborza.

Podczas spotkania przedstawiona została krótko blisko 30-letnia historia szkół prowadzonych przez Fundację AlterEdu. Zaprezentowano dobre praktyki dotyczące pracy z różnorodną klasą, w której spotykają się uczniowie o odmiennych potrzebach edukacyjnych. Doszło do wymiany doświadczeń na temat pracy z najmłodszymi uczniami, tak aby tworzona dla nich nowa przestrzeń edukacyjna spełniała najwyższe standardy i odpowiadała potrzebom dzieci oraz oczekiwaniom rodziców.

– Ożywiona dyskusja i pozytywne reakcje Pań Dyrektor pokazują, że placówki takie jak nasza są potrzebne, a nasza szkoła ma szansę być uzupełnieniem oferty edukacyjnej na Muranowie i w okolicy – mówi Hanna Konwińska, pełnomocnik do spraw szkoły podstawowej. – Wiemy, że wielu rodziców poszukuje dla dzieci kameralnej, przyjaznej, a co za tym idzie bezpiecznej szkoły, dbającej o komfort psychiczny ucznia – dodaje.

Okazją do bliższego poznania szkoły będą spotkania dla rodziców kandydatów do klas „0” i „1”, które planowane są na 13.02, 27.02 oraz 13.03 o godzinie 18:00.

 

By akopyt