Przebieg rekrutacji

Społeczna Szkoła Podstawowa Fundacji AlterEdu działa od 1 września 2017 r. z i powstała w wyniku przekształcania Społecznego Gimnazjum nr 55 Fundacji AletrEdu. Dzięki temu możemy poszczycić się wieloletnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą. Nasza dobra opinia znana jest  w środowisku osób poszukujących przyjaznego miejsca, w którym dzieci będą czuły się bezpiecznie. Rodzice naszych uczniów wysoko oceniają przyjazny klimat szkoły i otwartość nauczycieli na potrzeby każdego dziecka. Nasi uczniowie chętnie przychodzą do szkoły, bo oprócz nauki, otrzymują możliwość wyrażenia własnego zdania, rozwijania zainteresowań, a swoich nauczycieli obdarzają dużym zaufaniem. Do oddziału przy ul. Świetojerskiej 24 uczęszczają uczniowie klas I-III.  

Zapraszamy Państwa  do wypełnienia formularza rekrutacyjnego, który będzie podstawą do zaproszenia na spotkania informacyjne, na których opowiemy Państwu o naszych metodach pracy i podejściu do dzieci oraz zaprezentujemy naszą szkołę.

Po pierwszym spotkaniu wyznaczamy termin spotkania indywidualnego z Państwem i z dzieckiem, na którym badamy dojrzałość szkolną i rozmawiamy o potrzebach i zainteresowaniach dziecka oraz o Państwa oczekiwaniach.

Kolejny etap, to organizacja zajęć zapoznawczych, na które przyprowadzają Państwo swoich podopiecznych, byśmy mogli zobaczyć jak funkcjonują w grupie i nad czym musimy popracować.

Ostatnim krokiem jest wysłanie podania, które staramy się jak najszybciej rozpatrzyć i przekazać Państwu dobre wieści.

Później dokonują Państwo opłaty wpisowej i widzimy się we wrześniu.

Wszelkie pytania odnośnie szkoły i rekrutacji do klas 1-3, proszę kierować na adres:  bądź telefon: 780 160 400.